PATENTY ŻEGLARSKIE
SZKOLENIA I EGZAMINY

SZKOLENIA NA PATENT
ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Cena kursu: 1000pln/os.


SZKOLENIA NA PATENT
ŻEGLARZA JACHTOWEGO

5-dniowe, intensywne kursy na żeglarza jachtowego na jez. Drawskim w Czaplinku, dla osób dorosłych, z zakwaterowaniem na jachcie kabinowym, w małych 4-5 osobowych grupach.

Cena kursu: 1000pln/os.


Cena zawiera: udział w szkoleniu praktycznym, opiekę instruktora, noclegi na 8-osobowym jachcie kabinowym Twister 26 lub Idea 25 (dla   komfortu szkolimy 4-5 osób na jednym jachcie), opłaty portowe, koszty paliwa do silnika, opracowany przez nas skrypt na szkolenie żeglarskie – wysyłany mailem.

Gwarantujemy, że na naszych szkoleniach będziesz świetnie się bawił, zdobywając praktykę i wiedzę, niezbędną do samodzielnego prowadzenia jachtu na akwenach śródlądowych oraz zdania egzaminu na patent żeglarza jachtowego.

Na jeziorze Zegrzyńskim prowadzimy szkolenia ciągłe – możesz dołączyć w odpowiednim dla Ciebie terminie i pływać kiedy chcesz, po uzgodnieniu z instruktorem. Po wypływaniu ok. 40 godzin – gdy będziesz umiał żeglować – przystąpisz do egzaminu. Koszt takiego szkolenia: 1100zł/os.

Każde nasze szkolenie kończymy egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

TERMINY SZKOLEŃ znajdziesz w zakładce: REZERWACJE

Szkolenia ciągłe na jez. Zegrzyńskim prowadzimy od maja do października.

Zadzwoń – ustalimy termin szkolenia dla Ciebie.

EGZAMIN

Egzamin na patent żeglarski składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna egzaminu na patent żeglarza jachtowego

Polega na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru. Test zawiera 75 pytań, do każdego pytania podane są 3 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Pytania obejmują takie dziedziny jak: budowa jachtów, przepisy żeglugowe, locja, ratownictwo, meteorologia, teoria żeglowania, etykieta żeglarska, i ochrona środowiska. Na rozwiązanie testu jest 90 minut. Aby go zaliczyć, należy udzielić przynajmniej 65 prawidłowych odpowiedzi na 75 pytań.

Część praktyczna egzaminu na patent żeglarza jachtowego

Polega na zaprezentowaniu umiejętności prowadzenia jachtu na żaglach i na silniku oraz zarządzania załogą. Egzaminator, w celu stwierdzenia czy radzimy sobie z jachtem płynącym na żaglach, prosi o wykonanie kilku manewrów spośród tych, które powinniśmy umieć (zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, stanięcie w dryf, manewr „człowiek za burtą”, stanięcie na boi/kotwicy, zejście z boi/kotwicy, dojście do keji, odejście od keji). Jednocześnie ocenia umiejętność optymalnego doboru żagli do panujących warunków, prowadzenie jachtu przy spotkaniu z innym statkiem, zarządzanie załogą. Podobnie ocenia umiejętność sterowania jachtem płynącym na silniku, każąc wykonać 2-3 manewry spośród obowiązkowych (odejście od keji na silniku, dojście do keji na silniku i cumowanie, stanięcie na boi/kotwicy, zejście z boi/kotwicy, manewr „człowiek za burtą”).

Cena egzaminu na patent: 250pln lub 125pln
- dla uczniów i studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.


SZKOLENIA NA PATENT JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO

7-dniowe szkolenia na jachtowego sternika morskiego w Chorwacji,
z zakwaterowaniem na 12-14 metrowym jachcie morskim.

Cena kursu: 1600-1800pln/os.


Zawiera udział w szkoleniu, miejsce w zamykanej, 2-osobowej kajucie, komplet pościeli, opłaty portowe, opłaty za pozwolenie na pływanie, koszty paliwa do silnika, koszty ubezpieczenia jachtu, koszty materiałów szkoleniowych na patent jsm.

Jeżeli dobrze już żeglujesz po akwenach śródlądowych i „ciągnie” Cię na morze, to zapraszamy do nas. Zapoznasz się z procedurą przyjęcia jachtu morskiego, nauczysz się manewrować dużym jachtem, poczujesz jak to jest stanąć za kołem sterowym i sterować taką łajbą oraz zarządzać załogą. Jeżeli masz już ok. 130 godzin stażu na morzu, po naszym szkoleniu będziesz miał wymagane 200h i możesz w ostatnim dniu szkolenia zdawać egzamin na patent jsm.

Termin szkolenia na jsm: 18-25.09.2021 r. Chorwacja, Sukosan.

EGZAMIN

Egzamin praktyczny na patent jachtowego sternika morskiego

Wygląda podobnie jak na patent żeglarza, z tym że zdawany jest na jachcie morskim. Natomiast w części teoretycznej, oprócz testu 75 pytań (znaczna część pytań odnosi się do locji i przepisów żeglugowych na morzu), należy jeszcze rozwiązać zadanie nawigacyjne i dlatego na część teoretyczną egzaminu przeznaczone jest 120 minut.

Cena egzaminu na jsm: 350pln lub 175pln
- dla uczniów i studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.


Jeśli chcesz nauczyć się żeglować, zdobyć patent,
popłynąć w rejs, skontaktuj się z nami:
tel: 602609829, 601738337
lub kochamzagle@op.pl