PATENTY ŻEGLARSKIE
SZKOLENIA I EGZAMINY

SZKOLENIA NA PATENT
ŻEGLARZA JACHTOWEGO

3-tygodniowe kursy
na żeglarza jachtowego w Poznaniu,
na jeziorze Kierskim.

Ty wybierasz, kiedy się szkolisz
– możesz pływać w weekendy i w dni powszednie
– ale powinieneś wypływać min. 30 godz. za sterem w okresie 3 tygodni.
Terminy pływań ustalasz z instruktorem.

Cena kursu: 900pln/os.


W tej cenie: opracowany przez nas skrypt na szkolenie żeglarskie – wysyłany mailem, szkolenie teoretyczne (budowa jachtów, teoria żeglowania, przepisy żeglugowe, podstawy locji, podstawy meteorologii, ratownictwo i bezpieczeństwo na wodzie, etykieta żeglarska), nauka wiązania podstawowych węzłów, praktyczna nauka bezpiecznego manewrowania jachtem żaglowym na żaglach i na silniku, dostęp platformy e-lerningowej.

Na koniec kursu organizujemy egzamin na patent żeglarza jachtowego w Poznaniu. 

TERMINY SZKOLEŃ: 3- tygodniowe w Poznaniu na jez. Kierskim: nabór i szkolenia trwają non stop (grupa szkoleniowa musi liczyc min. 3 os.)

SZKOLENIA NA PATENT
ŻEGLARZA JACHTOWEGO

5-dniowe, intensywne kursy na żeglarza jachtowego na jez. Drawskim w Czaplinku i na jez. Powidzkim w Powidzu,
dla osób dorosłych, z zakwaterowaniem na jachcie kabinowym, w małych 3-4 osobowych grupach.

Cena kursu: 990pln/os.


Zawiera udział w szkoleniu, noclegi na 6-osobowym jachcie kabinowym (dla   komfortu szkolimy maksymalnie 4 osoby na jednym jachcie), opłaty portowe, koszty paliwa do silnika, opracowany przez nas skrypt na szkolenie żeglarskie – wysyłany mailem.

Gwarantujemy, że na naszych szkoleniach będziesz świetnie się bawił, zdobywając praktykę i wiedzę, niezbędną do samodzielnego prowadzenia jachtu na akwenach śródlądowych oraz zdania egzaminu na patent żeglarza za pierwszym podejściem:)

Każde nasze szkolenie kończy egzamin na patent żeglarza jachtowego.

TERMINY SZKOLEŃ: 5-dniowe w Czaplinku: zapraszamy od kwietnia 2020 r. (grupa szkoleniowa musi liczyć min. 3 os.)

EGZAMIN

Egzamin na patent żeglarski składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna egzaminu na patent żeglarza jachtowego

Polega na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru. Test zawiera 75 pytań, do każdego pytania podane są 3 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Pytania obejmują takie dziedziny jak: budowa jachtów, przepisy żeglugowe, locja, ratownictwo, meteorologia, teoria żeglowania, etykieta żeglarska, i ochrona środowiska. Na rozwiązanie testu jest 90 minut. Aby go zaliczyć, należy udzielić przynajmniej 65 prawidłowych odpowiedzi na 75 pytań.

Część praktyczna egzaminu na patent żeglarza jachtowego

Polega na zaprezentowaniu umiejętności prowadzenia jachtu na żaglach i na silniku oraz zarządzania załogą. Egzaminator, w celu stwierdzenia czy radzimy sobie z jachtem płynącym na żaglach, prosi o wykonanie kilku manewrów spośród tych, które powinniśmy umieć (zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, stanięcie w dryf, manewr „człowiek za burtą”, stanięcie na boi/kotwicy, zejście z boi/kotwicy, dojście do keji, odejście od keji). Jednocześnie ocenia umiejętność optymalnego doboru żagli do panujących warunków, prowadzenie jachtu przy spotkaniu z innym statkiem, zarządzanie załogą. Podobnie ocenia umiejętność sterowania jachtem płynącym na silniku, każąc wykonać 2-3 manewry spośród obowiązkowych (odejście od keji na silniku, dojście do keji na silniku i cumowanie, stanięcie na boi/kotwicy, zejście z boi/kotwicy, manewr „człowiek za burtą”).

Cena egzaminu na patent: 250pln lub 125pln
- dla uczniów i studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.


SZKOLENIA NA PATENT JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO

7-dniowe szkolenia na jachtowego sternika morskiego w Grecji lub w Chorwacji,
z zakwaterowaniem na 12-14 metrowym jachcie morskim.

Cena kursu na licencje: 1600pln/os.


Zawiera udział w szkoleniu, miejsce w zamykanej, 2-osobowej kajucie, komplet pościeli, opłaty portowe, opłaty za pozwolenie na pływanie, koszty paliwa do silnika, koszty ubezpieczenia jachtu, koszty materiałów szkoleniowych na patent jsm.

Jeżeli dobrze już żeglujesz po akwenach śródlądowych i „ciągnie” Cię na morze, to zapraszamy do nas. Zapoznasz się z procedurą przyjęcia jachtu morskiego, nauczysz się manewrować dużym jachtem, poczujesz jak to jest stanąć za kołem sterowym i sterować taką łajbą oraz zarządzać załogą. Jeżeli masz już ok. 130 godzin stażu na morzu, po naszym szkoleniu będziesz miał wymagane 200h i możesz w ostatnim dniu szkolenia zdawać egzamin na patent jsm.

Termin szkolenia na jsm: 28.03-03.04.2020 r. Chorwacja

EGZAMIN

Egzamin praktyczny na patent jachtowego sternika morskiego

Wygląda podobnie jak na patent żeglarza, z tym że zdawany jest na jachcie morskim. Natomiast w części teoretycznej, oprócz testu 75 pytań (znaczna część pytań odnosi się do locji i przepisów żeglugowych na morzu), należy jeszcze rozwiązać zadanie nawigacyjne i dlatego na część teoretyczną egzaminu przeznaczone jest 120 minut.

Cena egzaminu na jsm: 350pln lub 175pln
- dla uczniów i studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.


Jeśli chcesz zdobyć patent,
popłynąć w rejs, skontaktuj się z nami:
tel: 602609829, 601738337
lub kochamzagle@op.pl