KURSY RADIOOPERATORA ŁĄCZNOŚCI BLISKIEGO ZASIĘGU (SRC)

KURSY RADIOOPERATORA ŁĄCZNOŚCI
BLISKIEGO ZASIĘGU (SRC)

Każdy, kto poważnie myśli o żeglowaniu po morzach, powinien posiadać świadectwo/certyfikat radiooperatora łączności bliskiego zasięgu (Short Range Certyficat – SRC) Na naszych szkoleniach, w przystępny sposób dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Światowym Morskim Systemie Łączności w Niebezpieczeństwie i dla Zapewnienia Bezpieczeństwa (Global Maritime Distress and Safety System – GMDSS). Ale przede wszystkim są to zajęcia warsztatowe, na których będziesz ćwiczył, na radiotelefonach morskich VHF z DSC – takich jakie spotkasz na morskich jachtach żaglowych i motorowych – rozmowy z innymi statkami i z lądem oraz wysyłanie i odbieranie komunikatów o niebezpieczeństwie.

Zajęcia trwają ok. 5 godzin.

Dla grupy 3 osób szkolenie SRC możemy zorganizować w dowolnym mieście, w uzgodnionym terminie.

Na koniec zajęć organizujemy prosty egzamin, który ma formę praktycznego pokazu nabytych umiejętności, np.: demonstrujesz nawiązanie korespondencji przez VHF z kapitanatem portu, wysyłasz komunikat „distress” przez DSC, nadajesz „mayday” przez VHF, testujesz EPIRB, itp.

TERMINY SZKOLEŃ: Poznań: 24.10, godz. 12:30-17:30, Legionowo: raz w miesiącu – proszę telefonować, Poznań: raz w miesiącu – proszę telefonować, Zielona Góra: raz w miesiącu – proszę telefonować.

UWAGA: grupa szkoleniowa musi liczyć co najmniej 3 osoby.

Koszt szkolenia na licencję radiooperatora bliskiego zasięgu SRC to:
300pln - stacjonarne w Zielonej Górze, w Poznaniu, w Dęblinie, w Puławach,
350pln - wyjazdowe u klienta.

Koszt egzaminu, wydania i wysyłki certyfikatu: 250pln


Jeśli chcesz zdobyć patent,
popłynąć w rejs, skontaktuj się z nami:
tel: 602609829, 601738337
lub kochamzagle@op.pl